..

Age Juurikas, üks omanäolisemaid Eesti pianiste, ühendab endas saksa ja vene mängutraditsioone. Samuti on ta kirglik pedagoog, kel on õpilasi nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui MUBA-s (endine Tallinna Muusikakeskkool). Ta on esinenud soolokontsertidega ja kammerkoosseisudes mitmete eesti ja välismaiste tuntud interpreetidega pea kõikjal Euroopas ja Põhja-Ameerikas ning soleerinud mitmete orkestrite ees solistina (sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, Ukraina Rahvuslik Akadeemiline Sümfooniaorkester). Ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Neeme Järvi, Kaspars Putniņš, Arvo Volmer, Risto Joost, Kaspar Mänd jpt.

Age Juurikas on pärjatud mitmete väärikate auhindadega nii Eesti kui rahvusvahelistel konkurssidel – sh peaauhinnad Vainiunase nim. pianistide konkursil Vilniuses, Eesti Vabariiklikul pianistide konkursil, menukal eesti interpreetide konkurssfestivalil „Con Brio“ („Klassikatähtede“ eelkäija), pianistide konkursil „Arthur Rubinstein in Memoriam“ Bydgoszczis. Samuti on ta pälvinud mitmeid mainekaid tunnustuspreemiaid Eestis nagu näiteks „Neeme Järvi nimeline preemia“ 2003 ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2014. aastal.

Age Juurikas alustas muusikaõpinguid 4-aastaselt Tallinna Muusikakeskkooli eelklassis. Lõpetanud sama kooli 1998 prof Toivo Nahkuri klaveriklassis, suundus ta edasi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse ja jätkas õpinguid prof Peep Lassmanni juhendamisel. Samaaegselt õpingutega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias täiendas ta end vahetusüliõpilasena Helsingis Sibeliuse akadeemias (prof Liisa Pohjola ja prof Matti Raekallio juhendamisel) ja Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis (prof Kalle Randalu juhendamisel). 2003–2007 õppis ta Moskvas Tšaikovski-nimelises konserva-tooriumi aspirantuuris prof Vera Gornostajeva ja tema assistentide Sergei Glavatskihi, Darja Petrova ning Maksim Philippovi juhendamisel. Olulise õpetaja ja nõuandjana on tema kõrval olnud ka prof Matti Reimann.

Age Juurikas on ennast kehtestanud julge ja avara haardega repertuaarivalikuga ning tema kontserdikavad on narratoloogiliselt viimistletud. Interpreedina paeluvad teda väljakutsed. Väga vajalikuna näeb ta uue muusika esitamist, ta teeb koostööd mitmete heliloojatega. Oma kontserdikavasid kujundades on ta püüdnud ujuda vastuvoolu – mitte jääda klassikaliste paljumängitud teoste raamistikku vaid leida oma kavades alati koht värskemale ja vähemesitatud muusikale. Ta on osalenud mitmetes suuremahulistes kaasaegse muusika projektides, nagu Grisey „Vortex temporum“, Stockhauseni „Mantra“ jt. Samuti on ta Toivo Tulevi klaverikontserdi „Nada“, mahuka sooloteose „Augmentations“ ning Tatjana Kozlova-Johannese klaverikontserdi „Blow your house down“ esmaettekandja Eestis.

Age Juurikas on salvestanud ERR arhiivi kõik Mart Saare klaveriprelüüdid, Skrjabini ja Albénize klaveriteoseid ning erinevates koosseisudes uuemat eesti kammer- ja klaverimuusikat. Alates aastast 2017 on Age
ERP artist. 2018 aasta alguses ilmus temalt debüütalbum „The Soul of Fire“, mis pälvis
Aasta Kammermuusikaalbumi tiitli.

..

Age Juurika kontsert
08.07.2023 | 19.00 | Pärnu Kontserdimaja

kavas
Tubin
Variatsioonid eesti rahvaviisi teemale
Sonatiin
Rahmaninov
13 prelüüdi op 32

..