..

Anatoli Štšura lõpetas 1990. aastal Valgevene Riikliku Konservatooriumi heliloomingu erialal,
kus tema õpetajaks oli prof Jevgeni Glebov. Alfred Schnittke soovitusel võeti ta 1990. aastal
NSVL-i Heliloojate Liidu liige.

1994. aastal lõi Anatoli Štšura Narva Muusikakooli õpetajõudude ja vilistlaste ansambli alusel sümfoonilise orkestri, mida ta ka ajal juhutab. 1998. aasta veebruaris, orkestri moodustamise eest andis Eesti Vabariigi valitsus Anatoli Štšurale Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest.
Aastatel 1996–2001 õppis Anatoli Štšura dirigeerimist Eesti Muusikaakadeemias professor
Roman Matsovi klassis. Ta täiendas end ka Jorma Panula meistrikursustel.
A. Štšura on andnud külaliskontserte Venemaal, Soomes, Poolas, Saksamaal ja Lätis. On dirigeerinud Szczecini filharmoonia ja Poola Filharmonia Zielonogórska orkestreid, Smolenski kammerorkestrit ja Pärnu sümfooniaorkestrit. 2005. aasta märtsis võttis ta koos Filharmonia Zielonogórska sümfooniaorkestriga osa rahvusvahelisest muusikafestivalist „Oderi muusikapäevad“. 2006. aastast teeb ta regulaarselt koostööd Veliki Novgorodi filharmoonia kammerorkestriga. Koostöös Peterburi Filharmoonia Akadeemilise Sümfooniaorkestri solistide ansambliga on ta osalenud Peterburi filharmoonia programmides ülemaailmselt tunnustatud džässitähtede osalusel. 2021. ja 2022. aastatel Narva ooperipäevade raames Anatoli Štšura lavastas Fidelio (L.wvan Beethoven), Jevgeni Onegin (P.Tšaikovski) oopereid ja ooperi-oratooriumi Oedipus Rex (I. Stravinski).

Saanud Kultuurkapitali preemia klassikalise muusika populariseerimise eest. Ida-Virumaa Kultuuripärli preemia laureaat. 2008. aasta veebruaris sai A. Štšura Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. 2016. aastal anti Anatoli Štšurale Narva linnavolikogu otsusega Narva linna aukodaniku tiitel.